Tvůrci

eva-toulova

Eva Toulová, režie a scénář

Česká režisérka, scénáristka, spisovatelka a výtvarnice. Narozena 3. 2. 1990 ve Znojmě. Vystudovala střední uměleckou školu grafickou v Jihlavě a obor režie na na FAMU pod vedením Věry Chytilové. Zajímá se především o film, literaturu a výtvarné umění, účastnila se několika výtvarných výstav. V roce 2007 vytvořila největší obraz kreslený pastelkami v ČR (zapsán v knize českých rekordů), ilustrovala kolem desítky knih světových autorů pro nakladatelství Tribun a účastnila se mnoha výtvarných výstav (NOD-ROXY, OC Šestka, Divadlo Kámen, Dům Pánů z Lipé na nám. Svobody v Brně). Sama napsala knihu Vanitas (2009, nakl. Monatnex), Šťastná (2010, nakl. Olympia), Sedmero Vran (2011, nakl. Akcent) a ukázky její poezie otiskly v almanaších Stoupající hvězdy (2011) a Smyslná česká poezie (2013). Z filmové tvorby natočila na FAMU krátkometrážní filmy Obchod (2010), Navíc (2010), Náplast (2011), Dvojhra (2012). Dále natočila sérii pěti spotů proti kyberšikaně pro Policii ČR a Jihomoravský kraj.

ZAJÍMAVOSTI: Film Šťastná připravovala 4 roky - původně pod křídly producenta Viktora Schwarcze. Námět vycházel z její knihy Šťastná, z níž po 16. verzi přepisování scénáře zůstal pouze název díla a jméno hlavní hrdinky.

Jakub Křen, kamera

Talentovaný kameraman filmu Šťastná. Už při svých studiích na katedře kamery na FAMU vynikal svým mimořádným kameramanským rukopisem. Zajímá se o dokument, na němž se i v mnohých svých filmech režijně podílí. Režíroval dokumentární film "S Tátou Na Dálku" z cyklu Děti 50.let. Mezi další dokumenty, které ztvárnil patří spolupráce na Heřmanovi - cesta za snem, Ny Allesund, Orbis pictus, dokument o ELI Beamlines, natáčí dokument o Nákladovém nádraží Žižkov.

Pro své důmyslné zachycení záběru je i vyhledávaným kameramanem v oblasti reklamy - natočil hned několik videoklipů a reklam. Natáčel například pro společnosti jako IKEA, Garnier, Škoda a.s., Hilton, Krav Maga Global., ESF Evropské sociální fondy, vytvořil spoty pro Allivictus, spolupráce s Nydrle.net, Brainz.cz, Symbio digital, Buget pictures, Freeride.cz, jako kameraman dále spolupracoval na David Lachapelle in Prague - promo videu pro J & T banku.

ZAJÍMAVOSTI: Kromě natáčení se věnuje snowboardingu, skateboardingu a surfingu. Je aktivním ochráncem zvířat - spolupracuje s charitativními organizacemi na ochranu koček a psů. Zapojil se v boji proti vybíjení psů v Rumunsku, o kterém rovněž natáčí dokument.

Jana Coufalová, zvuk

Zvukařka filmu Šťastná. Narozena 3.května 1991 v Praze. Od roku 2011 studuje zvukovou tvorbu na FAMU. Spolupracovala na mnoha spotech a kampaních - např.: SAMSUNG – propagační korporátní spot, SOCIALBAKERS/Mediterranean Shipping Company - propagační korporátní spot, HEINEKEN – docu-lifestyle videoprojekt o designérech a architektech spolupracujících na brandingu Heinekenu. Se stranou Zelených navázala dlouhodobou spolupráci na tvorbě spotů /realizace dokumentárních portrétů hlavních kandidátů Ondřeje Lišky, Václava Lásky a Jitky Seitlové v rámci předvolební kampaně Strany Zelených/. Dále spolupracovala na spotu Sametové posvícení / satirický průvod k 17. listopadu/ a dokumentárním cyklu - Učíme se příběhy /8 dokumentárních filmů v rámci vzdělávacího cyklu dokumentů/. V rámci spolupráce s Českou televizí se účastní natáčení Deník Dity P a Expremiéři /dokumentární TV cyklus o bývalých premiérech/. Od roku 2013 pracuje jako technik v Divadle Viola.

ZAJÍMAVOST: Je inteligentní přirozená blondýna, co miluje kočky - sama má sestikilovyho Ramba, který je její "parťák na celej život."

Ilona Malá, střih

Ilona Malá vystudovala bakaláře v oboru Multimediální design na Západočeské univerzitě v Plzni a je studentkou střihové skladby na FAMU. V současné době asistuje při střihu filmu Odborný dohled nad východem slunce (režie Pavel Göbl) a při střihu chystaného filmu Karla Vachka. Zabývá se tvorbou hudebních videoklipů, jmenovitě pro kapely Vltava, Znouzectnost a další. Spolupracuje s Jaromírem Typltem na jeho audiovizuálních dílech. V létě 2013 byla lektorkou filmové letní školy v projektu Face2Face - Program migrace ve společnosti Člověk v tísni. Je spoluzakladatelkou multimediální skupiny Mouton Noir. Ve volném čase se věnuje animaci, konceptuálnímu umění, malbě, land artu, poezii a performance. Svá díla vystavovala v galerii zámku Klenová, v prostorách hradu Pecka a v plzeňských galeriích.

ŠŤASTNÁ

HRAJÍ:
ANDREA DAŇKOVÁ | DAVID KRAUS | ANETA KREJČÍKOVÁ | LJUBA KRBOVÁ | JAN HRUŠÍNSKÝ | DANA MORÁVKOVÁ | MARIE KRUŽÍKOVÁ | JAN HAVLOVIC

REŽIE A SCÉNÁŘ: EVA TOULOVÁ | KAMERA: JAKUB KŘEN | ZVUK: JANA COUFALOVÁ | STŘIH: ILONA MALÁ

 

Copyright © 2014 Eva Toulová
vytvořil www.pixelhouse.cz